Horký jde do Livesportu rozjet agregátor zpráv

Filip Horký

Filip Horký v minulosti pracoval pro ČT24, DV TV a nakonec Seznam Zprávy

S cílem vytvořit agregátor zpráv se zahraniční působností přichází do české firmy Livesport novinář Filip Horký. Ten nedávno odešel ze Seznam Zpráv a absolvoval námluvy s chystanou zpravodajskou stanicí CNN Prima News. Ty nedopadly a Horký od prosince povede FlashNews, zpravodajství na míru s globálním záběrem. „Budeme je spouštět příští rok a postupně ho rozšiřovat do celého světa,” uvedl Horký. „Přišel čas skončit s novinařinou a jít naplno novou cestou,“ podotkl na Twitteru.

„FlashNews budou osobními novinami, které vytvoří jedinečný informační prostor. V něm bude pro každého snadné se orientovat, přestože do něj budou proudit zprávy z tisíců zdrojů z celého světa,“ tvrdí šéf Livesportu Martin HájekTen je zároveň jedním z mecenášů Deníku N. 

Hájkova firma, která se zaměřuje na doručování sportovních výsledků v reálném čase, letos v létě převzala mobilní aplikaci pro zpravodajství Tapito. „Tím jsme získali důležitý technologický základ pro tak rozsáhlý projekt,“ podotkl Hájek. Nový produkt nicméně nebude moci využít doménu flashnews.cz, tu vlastní společnost Borgis, vydavatel deníku Právo, v níž má třetinový podíl Seznam.cz Iva Lukačoviče.

Mobilní čtečka článků Tapito

Mobilní čtečka článků Tapito, jak vypadala v roce 2016

Rychlé sportovní zpravodajství Livesportu ve víc než 30 jazycích dnes vyhledává kolem 85 milionů zájemců měsíčně. FlashNews představovaný jako „plnoformátový agregátor zpravodajství“, který má „oslovit kromě současných uživatelů Livesportu i další lidi, kteří se chtějí jednoduše dostávat ke zprávám, jež je zajímají“.