V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Apka Horobraní láká k horským výšlapům pomocí celoroční hry

Nová aplikace Horobraní vývojáře Patrika Drhlíka je celoroční turistická hra určená pro milovníky hor. Spočívá ve sbírání bodů za zdolané vrcholky. Za každý navštívený vrchol zahrnutý v Horobraní dostane soutěžící tolik bodů, kolik je jeho nadmořská výška. Kromě toho apka nabízí i různé výzvy a bonusy. Hru pořádá liberecký spolek Sehraní.

Horobraní v současnosti eviduje přes 13.000 vrcholků po celém Česku. Uživatelé si v aplikaci vyberou bod, na který chtějí vystoupat, a po jeho zdolání jej označí, čímž si přičtou zasloužené body. Dosažené výsledky se v apce ukládají a je možné je porovnat i s dalšími soutěžícími. Ti nejlepší mohou obdržet i věcné ceny.

Hra Horobraní probíhá od března do konce roku 2019, zájemci se však mohou zapojit kdykoli v průběhu roku, je k tomu třeba uhradit 100 Kč „startovného“. Apka je zatím k dispozici pouze pro Android, autoři však už pracují i na verzi pro iOS. Kromě toho také slibují, že hra bude fungovat i v dalších letech.

Všechny vrcholy se zobrazují na mapě včetně informací o výšce a dostupnosti

Všechny vrcholy se zobrazují na mapě včetně informací o výšce a dostupnosti

Vystoupané kopce se ukládají v aplikaci. Zároveň z nich apka sestavuje žebříček nejlepších hráčů

Vystoupané kopce se ukládají v aplikaci. Zároveň z nich apka sestavuje žebříček nejlepších hráčů