Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Hospodaření studií ČT v Brně a v Ostravě prověří Nexia AP za 2,5 milionu Kč

  • ČTK
  • 03. 08. 2012 08:42

Česká televize nechá prověřit hospodaření svých studií v Brně a Ostravě. Televize za to zaplatí celkem asi 2,5 milionu Kč bez DPH společnosti Nexia AP. Vyplývá to z informací ve Věstníku veřejných zakázek.

ČT chce pomocí rozboru odhalit „pochybení nebo slabá místa v procesech a hospodaření“ obou televizních studií a navrhnout konkrétní kroky ke zvýšení jejich efektivity. V předchozím zjednodušeném podlimitním řízení nebyla podána žádná nabídka, vyplývá z věstníku.

Brno a Ostrava jsou vedle Prahy jediná samostatná studia v organizační struktuře ČT. Podíl jejich produkce podle zákona musí ročně překročit 20 % z celkového celostátního vysílání.

Hospodaření televizních studií, konkrétně plánované rekonstrukci brněnského studia, se na červnovém zasedání věnovala také Rada ČT. Radní Radek Mezulánik tehdy šéfovi televize Petru Dvořákovi vytknul její vysoké náklady. Záměr soustředit činnost televizního studia do jednoho místa a vystavět za tím účelem v Brně nové studio rada schválila v roce 2006.

Auditorská společnost Nexia AP se zaměřuje mimo jiné na statutární audity ročních účetních závěrek pro české i zahraniční klienty.