Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Hospodářské noviny zavedly několik dalších, nepodstatných změn

Dnes uvedené novinky se týkají hlavně druhé složky. Ta se přejmenovala z Podniky a trhy na HN Byznys.

Deset dní po uvedení nové přílohy Praha a šestnáct měsíců od „největší změny v historii“ (slova bývalého šéfredaktora Petra Šimůnka ke změně grafiky z 18. 5. 2009) Hospodářské noviny dál upravují svůj obsah.

Šéfredaktor Petr Šabata dnes v editorialu představil několik změn, s cíle „nabídnout pronikavější a plastičtější vhled do dění v byznysu a politice“.

  • Druhý sešit specializovanějších zpráv, který léta nesl název Podniky a trhy (po vzoru Financial Times a jejich Companies & Markets), se přejmenoval na HN Byznys. Prý to „přesněji vystihuje obsah“. Krokolomný a nečesky složeý název „HN [něco]“ používají Hospodářky pro sekce na webu iHNed.cz od letošní jara, kdy ho inovovaly.
  • První tři strany složky HN Byznys jsou věnovány exkluzivnímu tématu doplněnému analýzami, reportážemi a rozhovory. Jednou za měsíc má vycházet průzkum Hospodářské komory vypracovaný speciálně pro HN. Dotazování se bude týkat korupce, daňové reformy a dalších témat.
  • Oddíl Moje HN v druhém sešitu nahrazuje rubrika Lidé v byznysu, s profily významných manažerů, velké rozhovory s byznysmeny, fotografie ze společenských událostí, informace o manažerských přestupech a výroky lidí ze světa byznysu a jeho zákulisí.
  • Drobné změny zaznamenal oddíl Business Class.
  • Některá témata z jiných rubrik byla přesunuta, třeba móda do Víkendu, servis pro živnostníky do speciálních příloh, právo a věda do zpravodajství.
  • Poslední strana druhé složky, na níž dosud vycházel brífink denních událostí, je nově autorská. Nabídne „obraz světa vytvořený vždy jednou osobností“. Od pondělí do pátku ji budou připravovat Jan Macháček, komentátoři HN (Honzejk, Černý, Hrstková, Leschtina, Ehl), Lucie Tvarůžková, Daniel Anýž a Jindřich Šídlo.
  • Každý den také bude vycházet karikatura Václava Teichmanna na aktuální téma pod názvem Teichmannova tužka.

Tentokrát nejde o podstatné změny, Hospodářské noviny zásadně nemění zaměření ani styl, nesnižují počet stran, dál nechávají dva sešity. (Nepodstatný je též drobný šum, který při oznámení změn způsobil nejasnost: dnešní vydání listu uvádí jako autory poslední strany výše uvedená jména, odpolední tisková zpráva přitom praví, že to budou „Jan Macháček, Daniel Anýž, Lucie Tvarůžková, Tomáš Sedláček a Jindřich Šídlo“.)

Hospodářky upravují obsah nedlouho poté, co z nich bývalý šéfredaktor Šimůnek odvedl z HN několik kolegů, včetně šéfeditora Jiřího Nádoby, do redakce vznikající tuzemské edice měsíčníku Forbes. První číslo českého Forbesu má vyjít 3. listopadu.

Redakce Hospodářských novin ale s koncem léta posílila o Kateřinu Eliášovou, dosavadní reportérku Aktuálně.cz, loňskou držitelku Novinářské křepelky, ceny pro žurnalisty do 33 let.