Hospodářky zdraží na webu předplatné i články

Digitální měsíční abonmá dosud stálo 99 Kč, od 17. června bude cena začínat na 145 Kč.

Hospodářské noviny, deník z portfolia vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly, rok po zavedení placeného obsahu zvýší cenu přístupu ke svému webu. Oznámil to šéfredaktor iHNed.cz Filip Černý. „Současná cena webového předplatného 99 Kč za měsíc není dlouhodobě ekonomicky udržitelná,“ uvedl.

Pro stávající předplatitele bude zachována původní cena, noví budou muset kupovat dráž, a to od pondělí 17. června. „Podle nového ceníku se bude skládat z ceny za obsah a z ceny za volitelné doplňkové služby. Základní nabídka s webovým přístupem začíná na 145 Kč měsíčně,“ píše Černý. „Budou dvě varianty webového předplatného, kromě základního rozšířená profi verze s dalšími funkcemi, které budou postupně přibývat,“ doplnil pro Médiář ředitel komunikace Economie Jakub Kašpar.

Podle posledních známých čísel z konce února se za tři čtvrtě roku od zpoplatnění obsahu na webu podařilo Hospodářkám prodat asi 10.000 měsíčních předplatných, zhruba 3.000 ročních a kolem 30.000 takzvaných jednočlánků za 9 Kč. Jednočlánky zdvojnásobí cenu, od 17. června budou stát 19 Kč. V nabídce má Economia i roční předplatné, dosud stojí 1.089 Kč. Zda se zvýší i to, vydavatelství neupřesnilo.