HP Tronic prodala e-shop Vltava.cz, soustředí se na spojení s Datartem

Skupina HP Tronic prodala firmě Tonis distribuce e-shop Vltava.cz, který se zabývá prodejem hudebních nosičů. Třinecká firma Tonis distribuce se věnuje prodeji a distribuci audio nosičů, na nově zakoupené doméně začne v brzké době provozovat svůj vlastní nový e-shop nabízející hudební sortiment a další zboží. Objem transakce ani jedna ze stran neuvedla, HP Tronic přestala e-shop provozovat ke 24. květnu.  

„Loni jsme úspěšně dokončili transakci, jejímž prostřednictvím byla do skupiny HP Tronic začleněna síť Datart, což před nás staví úkol procesně propojit síť prodejen Euronics a Datart do jednoho funkčního celku. Jsme si vědomi náročnosti tohoto úkolu a potřeby se na něj plně koncentrovat, proto jsme se rozhodli některé aktivity, mezi nimi i další provozování obchodu Vltava.cz, ukončit,“ vysvětlil generální ředitel skupiny HP Tronic Daniel Večeřa. Spojení Datartu a Euronics povolil antimonopolní úřad loni v říjnu, firmy mají v plánu vytvořit zcela nové seskupení, které má získat 20% tržní podíl. 

Vltava.cz funguje od roku 1996. Původně šlo o internetový obchod zaměřený na prodej knih, postupně se jeho sortiment rozšířil o další spotřební zboží – elektro, sportovní, hračky či kosmetiku. Skupina HP Tronic e-shop získala v roce 2010. Sortiment byl postupně opět profilován na hudební nosiče a knihy.