V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Hračkářství Hamleys prodává na internetu exkluzivně přes Alzu

Interiér pražského Hamleys

Hračky z Hamleys jsou nyní dostupné i na e-shopu Alzy

Britská značka Hamleys, jejíž franšízu pro Česko vlastní firma Inexad Pavla Čmelíka, začala ve čtvrtek 7. září své zboží prodávat prostřednictvím největšího českého e-shopu Alza.cz Aleše Zavorala. Firmy uzavřely partnerství o výhradním online prodeji. Alza.cz zařadila do svého sortimentu 200 položek, postupem času bude zboží přibývat. Ještě letos v květnu přitom na konferenci Franchise Day majitel franšízy Hamleys Čmelík uvažoval o spuštění vlastního e-shopu, nakonec však převážilo partnerství se silnějším hráčem. 

Legendární britské hračkářství má v Česku zatím jedinou pobočku, a to v ulici Na Příkopě 14. Tu otevřelo minulý rok v květnu. Plochou dosahuje 5.000 metrů čtverečních a jeho součástí je obří kolotoč nebo tobogán. Během prvního roku svého působení dosáhl podle Čmelíka Hamleys v Česku obratu 200 milionů Kč, polovinu zákazníků tvoří turisté.

Kromě Česka plánuje Čmelík otevřít v polské Varšavě, a to pozítří, výhledově také v Rakousku. Přemýšlí i o další prodejně v Česku, ovšem v menším formátu, který je lépe dostupný autem. „Když už další hračkářství otevřeme, bude to v nějakém obchodním centru na menší ploše,“ uvedl v květnu Čmelík.