Hračkářství Hamleys spustí e-shop. Uvažuje i o vstupu do obchodních center

Interiér pražského Hamleys

Interiér pražského Hamleys

Britské hračkářství Hamleys plánuje do čtvrt roku spustit v Česku vlastní e-shop. Na odborné konferenci Franchise Day, kterou každoročně pořádá Český institut pro franchising, to řekl Pavel Čmelík, prostřednictvím firmy Inexad spolumajitel místní franšízy Hamleys. „Chceme postavit kvalitní internetový obchod Hamleys s hračkami. Zásadním důvodem pro spuštění prodeje přes internet je to, že se nám o letošních prvních Vánocích zákazníci nevešli do obchodního domu, což může být pro lidi, kteří se sem jedou podívat třeba z Ostravy, nepříjemné. Chceme jim v tom vyjít vstříc,“ vysvětlil Čmelík. Dodal, e-shop odstartuje ideálně do tří měsíců. Kromě e-shopu hodlá letos firma investovat také do optimalizace systémů IT, nákupu a lidských zdrojů. 

Pražský obchodní dům Hamleys stojí v ulici Na Příkopě 14, je největším ze sítě ve střední Evropě. Rozlohou dosahuje 5.000 metrů čtverečních. Čmelík nevyloučil, že v Česku postaví další prodejnu Hamleys. „Rádi se díváme po nových lokalitách v Česku. Když už další hračkářství otevřeme, bude to v nějakém obchodním centru na menší ploše, která je dobře dostupná autem a dá se tam zaparkovat,“ uvedl Čmelík. Parkování je totiž podle něj v případě Hamleys na pražských Příkopech problém. Nové hračkářství Hamleys bude Čmelíkův Inexad otevírat v brzké době v Polsku, před podpisem smlouvy je také v Rakousku. 

Legendární britské hračkářství Hamleys má za sebou první rok v Česku, v němž dosáhlo obratu 200 milionů Kč. Čmelík do jeho výstavby investoval 150 milionů Kč. Loni pražskou prodejnu navštívily dva miliony zákazníků, polovinu z toho tvořili turisté. Hračky do něj dodává 100 dodavatelů, z jejichž produkce se loni celkem prodalo 450.000 hraček.