V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Hračkářství Kidtown přidává edukativní sekci a spouští nadační fond

Jana Vyhlídalová a Kristýna Havligerová v dejvickém hračkářství Kidtown

Jana Vyhlídalová (vlevo) a Kristýna Havligerová v dejvickém hračkářství Kidtown

Hračkářství Kidtown, které se specializuje na prodej rozvojových hraček pro děti v předškolním věku, přichystalo nový projekt Kidtownedu, který bude určený pro děti ze základních škol. Jedná se o edukativní hračky zaměřené na přirozené prohlubování znalostí z jednotlivých oblastí předmětů vyučovaných v rámci školní docházky. Hlavním záměrem nové odnože obchodu je umožnit dětem zábavnou formou osvojení si základů geometrie, zlomků, fungování fyzikálních zákonů, chemie nebo se zorientování se v historii. „Cílem je dětem ulehčit nasávání nových vědomostí tak, aby všemu jednoduše porozuměly a měly učení rádi. Recept na to je jasný, musí je to bavit,” přibližuje novou sekci Kristýna Havligerová, spoluzakladatelka projektu Kidtownedu.

Do portfolia hraček pro předškoláky firma nově zařadila produkty značky Guide Craft. Jde o různé druhy váhových, zvukových i hmatových pexes, kde k sobě děti přiřazují předměty podle váhy, hmatu a sluchu a rozvíjí díky nim své smyslové vnímání. Nově jsou v portfoliu obchodu také magnetické a šroubovací stavebnice, které by měly napomáhat rozvoji prvních konstruktérských dovedností.  

Jana Vyhlídalová a Kristýna Havligerová

Jana Vyhlídalová a Kristýna Havligerová

Mezi další letošní novinky Kidtownu patří založení nadačního fondu, který chce pomoci hendikepovaných dětem a jejich rodinám. “Založení fondu vnímám jako další logický krok v našem působení. Doteď jsme se zaměřovali na hračky, které dětem pomáhají s jejich rozvojem. Od chvíle, kdy jsme otevřeli dveře našeho hračkářství, k nám přišlo hračku zakoupit i mnoho rodičů a lidí, kteří se starají o děti s hendikepem. Proto jsme se rozhodli, že se jim alespoň trochu pokusíme ulehčit život,” uvedla Jana Vyhlídalová, zakladatelka a majitelka hračkářství a zároveň předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kidtown.

Nadační fond sbírá na transparentním účtu peníze, jejichž zdrojem budou peněžní dary a benefiční akce. Firma se navíc zavázala, že do nadačního fondu převede 2 % z každé prodané hračky. Peníze fond použije na vybrané projekty, například pořízení rozvojových hraček nebo přístrojů, které mohou pomoci dětem potýkajícím se s životním stigmatem jako je opožděný vývoj, sluchové, zrakové nebo tělesné postižení, a také dětem, jimž byla diagnostikovaná porucha ADHD, autismus nebo dysfázie postihující rozvoj řeči. Součástí plánů je rovněž poskytovat prostředky potřebné na rekonstrukce či nákup vybavení pro centra, která rodinám s hendikepovanými dětmi pomáhají.

Kidtown založila Vyhlídalová před čtyřmi lety. Kromě e-shopu provozuje také kamennou pobočku na Praze 6 v Uralské ulici. Společně s prodejnou zde funguje i komunitní centrum nabízející dětem prostor pro hraní a rodičům vzájemné setkávání a výměnu zkušeností. 

Specializací hračkářství Kidtown jsou rozvojové a edukativní hračky

Specializací hračkářství Kidtown jsou rozvojové a edukativní hračky

Specializací hračkářství Kidtown jsou rozvojové a edukativní hračky

Specializací hračkářství Kidtown jsou rozvojové a edukativní hračky