Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Hradec zakázal reklamu na vozících

Přívěsné vozíky s reklamami město zakáže do dvou týdnů.

  • ČTK
  • 04. 06. 2014 12:26
Hradec Králové. Foto: Profimedia.cz

Hradec Králové. Foto: Profimedia.cz

Královéhradečtí radní zakázali na území města reklamu umístěnou podél silnic na přívěsných vozících. V případě porušení nařízení hrozí podnikatelům pokuta až 2 miliony Kč, nařízení začne platit 15 dnů po vyvěšení na úřední desku. ČTK to dnes řekla mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.

„Vozíky hyzdí okolí křižovatek, nejsou tomu dána žádná pravidla,“ řekl dnes novinářům hradecký primátor Zdeněk Fink. Pokud se objeví hlasy, že vyhláška je protiústavní, radnice by vymezila, kde by vozíky mohly být umístěny, dodal.

Na radnici si na umístění vozíků s reklamami stěžovali lidé i obchodníci. Vozíky jsou umístěné třeba na křižovatce u hradecké fakultní nemocnice.

Nařízení radních hovoří o přípojných vozidlech a na nich umístěných plakátech, dodatečných konstrukcích, panelech nebo jiném nákladu sloužícím pro instalaci reklamy. Nařízení postihne reklamní nosiče stojící na veřejně přístupných místech. „Nemůžeme dopustit, aby se z města stalo postupně odkladiště velkorozměrových reklam na vozidlech,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.