Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Hudební Óčko vysílá živě do mobilů i televizorů Samsung, také pro Android a Symbian

Před rokem uvedenou aplikaci pro mobily iPhone si dosud stáhlo přes 43 tisíc lidí.

Hudební televize Óčko rozšiřuje aplikaci živého streamu do chytrých telefonů a televizorů Samsung Smart TV a také do mobilů s operačními systémy Android (od Googlu) a Symbian (od Nokie).

Živé vysílání prostřednictvím těchto aplikací je zdarma, všechny mají jednotný vzhled a uvedeny mají být 1. června. „Prvních 14 dní po uvedení do provozu bude Android verze exkluzivně dostupná pouze pro Samsung Apps, po té bude volně k dispozici pro všechny ostatní telefony,“ oznámila stanice.

V rámci aplikací má být k dispozici 6 druhů kvality podle rychlosti internetu, elektronický program a v budoucnu i „videoarchiv doplněný o redakční obsah webu ww.ocko.tv“.

Óčko mediální skupiny MAFRA vyzývá na pomyslný souboj veřejnoprávní digitální televize, zpravodajskou ČT24 a sportovní ČT4.

Před rokem uvedenou aplikaci Óčka pro mobily iPhone si dosud stáhlo přes 43 tisíc lidí. Aplikace ČT24 na třech mobilních platformách (iPhone, Android, Symbian) měla před měsícem přes 70 tisíc stažení, ČT4 pro iPhone téměř 20 tisíc stažení.

„Na základě úspěchu aplikace pro iPhone v cílové skupině Óčka, předpokládáme, že bychom mohli v budoucnu dosáhnout výrazně vyššího počtu uživatelů, než má Česká televize se streamem do aplikací ČT24 a ČT4 Sport,“ prohlásil šéf techniky Óčka Lukáš Hnilička.

„Bude to takový souboj Davida s Goliášem, ale jsem přesvědčen, že nová média ve spojení s naším typem televize jsou pro diváky mnohem zajímavější,“ tvrdí.