Hudební televizi Óčko chce od Mafry koupit majitel Frekvence 1 a Evropy 2

Ředitel stanice Jiří Balvín, moderátorka Tereza Tobiášová a šéfka programu Silvie Pecková připíjejí na úspěch v 10. roce

Óčko nedávno oslavilo deváté narozeniny. Zleva ředitel stanice Jiří Balvín, moderátorka Tereza Tobiášová a šéfka programu Silvie Pecková připíjejí na úspěch v 10. roce

Mediální skupina Mafra, vydavatel deníků MF Dnes a Lidové noviny či vlastník rádií Expres a Classic, připouští, že se zbaví ztrátové hudební televize Óčko. Novým vlastníkem se může stát francouzská skupina Lagardere, která na českém mediálním trhu vlastní celoplošné rádio Frekvence 1, síť hudebních stanic Evropa 2 a další menší stanice.

„Probíhají jednání o různých druzích spolupráce, včetně akvizice,“ potvrdil Médiáři Roman Latuske, mluvčí Mafry a člen jejího představenstva.

Lagardere v minulosti plánovala digitální televize TF1 a TE2 spojené se svými největšími rádii, kvůli komplikacím a průtahům při televizní digitalizaci je ale nespustila. Televize Óčko by se hodila víc do jejího portfolia než do vydavatelství Mafra, jehož těžištěm jsou tištěné tituly.

Óčko v loňském roce snížila ztrátu na 3 miliony Kč z předloňských 29 milionů Kč. Tržby televize meziročně vzrostly o 10 milionů na 120 milionů korun. Pozitivní vývoj tržeb vlastníci stanice přisuzují loňskému uzavření smlouvy s firmou Atmedia o prodeji reklamního času a změně metodiky měření sledovanosti. Televize Óčko se loni poprvé dostala do peoplemetrového měření sledovanosti.

Óčko vysílá terestricky od loňského října ve čtvrtém digitálním multiplexu, který pokrývá čtvrtinu obyvatel České republiky. Dále se nachází v kabelových sítích operátorů UPC a Telefónica O2 a na satelitních platformách CS Link, Skylink, Digi TV a UPC Direct.

Loni k těmto distribučním kanálům přidala také streamování v chytrých mobilech.