Humanic postupně renovuje všechny své pobočky

Nový prostor přinesl rozšíření sortimentu o značky jako New Balance nebo Ecco

Nový prostor přinesl rozšíření sortimentu o značky jako New Balance nebo Ecco

Prodejce obuvi Humanic chce zlepšit kvalitu svých služeb, a proto rozhodl, že začne postupně rekonstruovat své pobočky v Česku. Loni už rekonstrukcí prošla brněnská prodejna v Galerii Vaňkovka a dvě pražské prodejny v Metropoli Zličín a na Národní. První letošní změnu interiéru má za sebou Humanic v Obchodním centru Nový Smíchov, který funguje od roku 2005.

Letošní první zrekonstruovaný interiér Humanicu

Letošní první zrekonstruovaný interiér Humanicu

Dřívější továrnu na vlaky a tramvaje průmyslového rodu Ringhofferů předělal architekt Hans Michael Heger, který je autorem interiérů prodejen Humanic například ve Vídni. Pocitově surový interiér smíchovského butiku doplňují prvky neupraveného kovu nebo odhalené režné zdivo. Aby prostor nepůsobil natolik chladně, použil Heger dřevěné prvky. Barevně monotónní police a regály má za úkol tvarově a barevně doladit nabízená obuv. Bodová světla jdou rovnoběžně s prostorem, stejně jako bílé linie zavěšené na stropě, které mají za úkol přiblížit vysoké stropy lidskému měřítku, zároveň ale nepopírají celkovou výšku bývalé továrny. U příležitosti otevření nového designu pobočky společnost rozšiřuje nabídku sortimentu o lifestylovou značku New Balance, pro pány značku Ecco a pro dámy značky Högl a Ara. 

Krásná prodejna. Miluji industriální architekturu a mám radost, že retail začíná přispívat nejen ke kultivaci našeho urbanistického prostředí, ale také tak trochu k výchově zákazníků ve věci dobrého vkusu.
Tomáš Krásný (Blue Strategy)

Jedná se o skvělou kombinaci moderního industriálního stylu s módou. K obuvi se tento styl velmi hodí a je patrné, že studená atmosféra je velmi dobře doplněna o barevné prvky, které interiér zateplují a vzbuzují nákupní emoce.
Martin Boček