Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Hyde park s Kalouskem byl rekordní, přepnulo si na něj 426 tisíc lidí

Včera byl nejsledovanějším pořadem zpravodajské ČT24. A měl třikrát víc diváků, než při své premiéře 4. ledna 2010.

Čtvrteční vydání Hyde parku, očekávané kvůli hostu Miroslavu Kalouskovi, který v něm obsáhle promluvil o kauze „mystifikace“ s údajnou nahrávkou ze schůzky šéfredaktorů, bylo dosud nejsledovanější v historii tohoto pořadu.

Vystoupení ministra financí sledovalo průměrně 209 tisíc diváků starších patnácti let. Celkově včerejší pořad zasáhl – to znamená dívalo se na něj aspoň tři minuty – 426 tisíc diváků. Včera byl nejsledovanějším pořadem zpravodajské ČT24. A měl třikrát víc diváků, než při své premiéře 4. ledna 2010.

„Rekordní byl i počet otázek a interakcí,“ oznámila televize. Celkově diváci poslali skoro tisícovku písemných dotazů, několik stovek komentářů se objevilo na facebookové stránce pořadu. Nejvíc hlasů také přišlo do ankety, v níž diváci svými hlasy přímo na obrazovce hodnotí hosta.

„Pořad, který si klade za cíl mapovat aktuální a nejžhavější témata a zve hosty prakticky ze všech oblastí lidské činnosti, si získává čím dál větší přízeň diváků. Hyde park je láká svou spontaneitou, která pomáhá spoluvytvářet rozsáhlou celospolečenskou diskusi nad nejzávažnějšími problémy současné české společnosti,“ je si jistá Česká televize.