Na reklamním festivalu v Cannes se rozběhlo mezinárodní klání mladých kreativců Young Lions, vítězů z jednotlivých zemí, včetně českých mladých lvů. Brief za sebou už má kategorie Print, proběhl v neděli. Barbora a Artiom z Triadu popsali, jaký inzerát mají vyrobit pro WWF, podívejte.

iDnes.cz sjednocuje video na portál iDnes.tv

iDnes.tv

Nový videoportál iDnes.tv

Od 1. března má veškeré video zpravodajského portálu iDnes.cz nové místo. „Nový svět iDnes.tv s podtitulem Vše důležité na jednom místě [dosud Jsme tam, kde se něco děje - pozn. red.] staví na aktuálnosti, rychlosti a snaze poskytnout atraktivní přehled všech videí na jednom místě včetně živých přenosů a živě vysílaných pořadů ze studií. Nabízí rovněž speciální tematicky zaměřené pořady, řazené v přehledných kategoriích,“ uvádí mediální dům Mafra. Web sestává z pěti sekcí Zpravodajství (videa ze zpravodajství), Živě (aktuální přímé přenosy), Pořady (původní tematické cykly), Rozstřel (publicistické debaty) a Zprávy (denní souhrn, vysílaný v 18 hodin).

Mezi nové pořady patří Smlsaloviny, reportáže Matěje Smlsala z netradičních míst, či Socky, série, v níž Dominik Vršanský glosuje dění na sociálních sítích. Součástí nabídky má být i „nekonečný seriál“ ohlížející se do historie Před 100 lety, cyklus o železnici Zaniklé tratě, pohledy do archivů Po stopách vrahů, letos ještě také dokumenty o klíčových momentech roku 1968 a postupně desetitisíce archivních videí, natočených reportéry iDnes.cz od roku 1998.