Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

iDnes.cz spustil online speciál o válce

K 70. výročí konce druhé světové války web nabízí 70 přelomových příběhů.

Titulní strana speciálu webu iDnes k 70. výročí konce druhé světové války

Titulní strana speciálu webu iDnes k 70. výročí konce druhé světové války

Redakce zpravodajského webu iDnes.cz uvedla po Listopadu 89 další online speciál, interaktivní mapu 70 okamžiků druhé světové války. Ta zachycuje 70 nejdůležitějších okamžiků druhé světové války, které zásadně změnily její vývoj nebo měly dopad na český národ a celkové dění v období protektorátu.

Projekt mapuje historické události v Evropě od anexe Rakouska nacistickým Německem v roce 1938 až po odsun německého obyvatelstva po podepsání mírové dohody v roce 1945. Sestává z dokumentů, fotografií, příběhů, které ještě nebyly publikovány, a nejčtenější texty, které iDnes.cz k tématu války vydal.

Vedoucí projektu je Michaela Černá, která do iDnes přišla před rokem jako editorka obsahu na sociálních sítích. S kolegy spolupracovala se skupinou historiků a novinářů neziskové organizace Post Bellum v čele s Mikulášem Kroupou a Vojenským historickým ústavem v Praze.