Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

iDnes i Sport.cz spouští své videostudio k Riu

Letní olympiáda je příležitostí pro sportovní weby nastoupit ve velkém do videa.

Videopřenosy spojené s letní olympiádou nebudou tentokrát doménou jen televize. Svá vysílání z Ria de Janeiro chystají i největší oborové weby Sport.cz (spojený se Seznamem a Novinkami) a iDnes.cz, respektive jeho sportovní sekce.

Na Sportu moderuje Bouček jako v televizi

Sport.cz bude od 5. do 21. srpna, kdy hry probíhají, každý den od 9 hodin vysílat pořad Božské Rio. Přiblíží nejen dění na olympiádě, ale i v Brazílii, kde se olympiáda koná. Vysílání tak bude zpravodajské i lifestylové. „Božské Rio je prvním podobným počinem, který Sport.cz připravil,“ uvádí redakce.

Ve studiu se během osmnácti vysílání vystřídá trojice moderátorů Libor Bouček (ten začíná), Lucie Šilhánová a Radek Šilhan. Mezi hosty mají být desetibojař Roman Šebrle, tenista Bohdan Ulihrach či plavec Daniel Machek, z aktivních sportovců pak plavec Jan Šefl nebo střelec Jiří Lipták, dále lékaři, architekti či umělci se sportovní minulostí.

iDnes poprvé s olympijským studiem

Po celou dobu letních her od 5. do 21. srpna bude na internetu vysílat i konkurenční iDnes.cz. Na webu věnovaném hrám oh.idnes.cz plánuje - kromě textového servisu a databází - denně dávat živé, půlhodinové Olympijské studio. Půjde o pásmo reportáží, rozhovorů a soutěží. Ve všední dny bude začínat v 11 hodin, o víkendech ve 20 hodin. Taky iDnes počítá se současnými či bývalými sportovci jako hosty.

„Internetové video z olympijských her má u nás velkou tradici, videoreportéra jsme měli poprvé už v Sydney v roce 2000. Reportáže vždy dávaly našim článkům další rozměr, teď jsme se rozhodli jít dál a z originálních videí postavíme samostatný pořad,“ popisuje Jaroslav Beránek, zástupce šéfredaktorky iDnes.cz. „Ve všední den budeme vysílat od 11 hodin dopoledne, tedy v době, kdy bude v Brazílii noc a klid. Naším záměrem je převést diváka od informací z nočních, už ukončených soutěží k novému dni, který v Riu brzy začne.“

Speciály k hrám chystají všichni

Speciální internetové projekty, rozšířené zpravodajství v denících či tematické tištěné magazíny chystají v Česku prakticky všechny mediální domy. Nejrozsáhlejší pokrytí chystají veřejnoprávní Český rozhlas a Česká televize.

Český rozhlas je jediným rádiem v Česku, které získalo vysílací práva k olympijským hrám. Posluchače bude informovat z hlavního olympijského studia v Riu, z Českého domu v Riu a z olympijského parku na Lipně. ČT vyčlenila pro přenosy své kanály ČT Sport a ČT2, celkem bude hrám věnovat 731 hodin vysílání. I pro ostatní stanice pak bude zajišťovat přenosy ze závodů vodního slalomu.

Část soutěží bude vysílat komerční televize Nova. Na svých sportovních kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2 slibuje až 20 hodin přenosů denně. Zaměří se přitom hlavně na sporty, které mají na jejích stanicích tradici - tenis, basketbal, fotbal, golf, box nebo atletiku.