Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ikea motivuje k šetrnějšímu životu mobilní aplikací s výzvami

Uživatelé si mohou vybírat z výzev a aktivit, za které dostávají body a odměny

Uživatelé si mohou vybírat z výzev a aktivit, za které dostávají body a odměny

Švédský řetězec s nábytkem Ikea spustil novou kampaň, která má zákazníky motivovat k ekologicky šetrnějšímu životu. Součástí této kampaně je také nová aplikace Ikea Better Living, jež přináší tipy, jak snižovat svou klimatickou stopu. Apka funguje na principu výzev, které mohou její uživatelé plnit a tím přispívat ke zlepšení životního prostředí.

Ikea Better Living nabízí souhrn jednoduchých úkolů, které mohou lidé libovolně plnit každý den, jako je zhasínání světel, doplňování své lahve s vodou nebo sušení prádla na sušáku, nikoli v sušičce. Aktivity jsou rozdělené do kategorií podle odvětví, na něž mají dopad. Kromě jednorázových činností si pak uživatelé mohou vybrat i dlouhodobé obtížnější úkoly, jako třeba pěstování bylinek nebo recyklování odpadu. Po splnění každé aktivity si ji stačí v aplikaci zapsat a získat tak bodové ohodnocení.

Apka funguje zároveň jako komunita. Své úspěchy mohou lidé vyfotit a sdílet nebo se inspirovat jinými uživateli, které sledují. Spřátelení uživatelé spolu mohou také soutěžit ve výzvách, které Ikea vypisuje na stanovená časová období. Ti nejlepší mohou vyhrát i různé ceny od Ikey. Aplikace Ikea Better Living je dostupná pro Android i iOS.