Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ikea Point na Václavském náměstí v Praze po roce skončí

Přechodná prodejna nábytkářského řetězce Ikea v centru Prahy se po roce zavře. „Ikea Point bude pro zákazníky otevřený do konce srpna 2019,“ oznámil jeho provozovatel. Takzvaný Ikea Point byl v Česku prvním pokusem švédské sítě o netradiční prodejní formát. Otevřel se v září 2018 a sloužil k objednání kuchyní, jako místo vyzvednutí drobnějších nákupů, které se vejdou do charakteristické modré tašky, či jako kavárna.

Koncept Ikea Point nabízí obývací pokoje

Koncept Ikea Point nabízí obývací pokoje

Součástí konceptu Ikea Point je i kavárna

Součástí konceptu Ikea Point je i kavárna

„Do roka se koncept změní a pokud splní cíle, možná změní i lokalitu,” informoval při otvírání Ikea Pointu vedoucí projektu Petr Tichý. Nájemní smlouva – Ikea je v centru metropole v objektu hotelu Pytloun, který v tomtéž domě U Zlaté pšenice sídlí v patrech nad ní – byla podepsaná na dva roky, s možností prodloužení. „Další využití prostoru od září 2019 je na pronajímateli Pytloun Boutique Hotel Prague,“ sdělila dnes Ikea.

Mounia El Hilali

Vedení Ikey v Česku loni převzala Mounia El Hilali

Denně projde Ikea Pointem okolo 1.000 návštěvníků, což Ikea plánovala jako úspěch. Uvítali by nicméně rozšíření služeb i o výdejní místo pro e-shop a prodej doplňků do bytu. „Víme, že 80 % našich zákazníků začíná svůj nákup online, a současně víme, že osobní návštěva Ikea, ať už v podobě klasického obbchodního domu či jiném formátu, během nákupu stále hrají důležitou roli,“ popisuje Mounia El Hilali Acherkouk Yakhlef, generální ředitelka řetězce pro Česko, Maďarsko a Slovensko.