V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Imperial Tobacco povede Struminský, Dezso se přesouvá na Ukrajinu

Generálním ředitelem Imperial Tobacco pro Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko se stal Aleš Struminský. Střídá Loranta Dezso, který bude nově pracovat jako ředitel na Ukrajině. Imperial Tobacco je výrobcem a prodejcem cigaret Davidoff, Gauloises, West a P&S.

Aleš Struminský

Aleš Struminský

Struminský pracuje pro skupinu Imperial Tobacco od roku 2002, v jejichž průběhu zastával několik manažerských pozic v Česku i v zahraničí. Svou kariéru zahájil v roce 1998 jako poslanecký asistent v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, poté pracoval jako právník a jako poradce a PR specialista na ministerstvu vnitra.

V Imperial Tobacco působil postupně jako generální manažer pro Portugalsko, krátce na to odpovídal z Madridu i za aktivity firmy na Kanárských ostrovech, v Andoře a na Gibraltaru. Od roku 2014 řídil trhy Ukrajiny, Ázerbajdžánu, Arménie, Gruzie a Moldávie. Do střední Evropy se vrací po šesti letech.