In-počasí překročilo 10.000 stažení

Plzeňská mobilní aplikace pomáhá propagovat meteorologický web.

Desetitisíce eur na tržbách vynesla česká aplikace In-počasí pro mobily iPhone a tablety iPad. Za poslední tři měsíce zaznamenala 2.500 stažení, celkový počet downloadů od jejího uvedení v roce 2011 překročil 10.000. Aplikace se prodávala za 1,79 eur, letos v září ji tvůrci zdražili na 2,69 eur (2,99 dolarů). Z výnosů je nutné odečíst 30 % pro Apple, na celkový zisk mají vliv i daně ve výši 19 %.

In-počasí

In-počasí

„Vývoj nám dělá vlastní zaměstnanec a za tři roky byla vlastně vydána dvakrát - původní verze se totiž při vývoji současné vůbec nepoužila. Aplikace na počátku nebyla tvořena s cílem zisků, ale hlavně kvůli brandingu,“ přiblížil Médiáři David Prantl, majitel plzeňské firmy InMeteo, jež se věnuje poskytování meteorologických informací. a která aplikaci vytvořila a spravuje.

Aplikace In-počasí, která se opírá o stejnojmenný web, nabízí podrobné předpovědi počasí. V červenci letošního roku se dočkala nové grafické podoby. Čerstvě byl přidán i widget do notifikačního centra, díky němuž počasí z aplikace prostupuje celým zařízením a je snadněji k dispozici.

Přes 70 % uživatelů si aplikaci koupilo prostřednictvím iPhonu, dalších 25 % přes iPad, zanedbatelné množství pak přes počítač nebo iPod. Aplikace čeští uživatelé příliš nereklamují, o vrácení peněz po koupi aplikace požádalo jen několik lidí.