V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Index LN bude i samostatný časopis

Ekonomický měsíčník Lidových novin rozšiřuje distribuci. Titul nově vede Jan Januš.

Jan Januš, nový vedoucí Indexu LN. Foto: Mafra

Jan Januš, nový vedoucí Indexu LN. Foto: Mafra

Index LN, dosud vycházející jako příloha Lidových novin, bude nově i samostatně prodejným ekonomickým časopisem. Od úterý 15. března se tento ekonomický měsíčník bude prodávat za 30 Kč. Dohromady s novinami byl za 17 Kč. Nově má být dostupný na vybraných prodejnách v běžné prodejní síti, především ve větších městech.

Index LN mění i své vedení. Jeho novým vedoucím se k 1. březnu stal Jan Januš. Jeho předchůdce Jan Klesla, který časopis loni v březnu rozjížděl, převzal vedení ekonomické rubriky Lidovek. Januš přišel loni z Economie, kde působil jako šéfredaktor měsíčníku Právní rádce a také komentátor Hospodářských novinEkonomu. V LN od dubna 2015 šéfoval týdenní příloze Lidových novin Právo & justice.

Na trh ekonomických časopisů vstupuje Mafra Andreje Babiše pár týdnů po novém týdeníku Faktor S podniku Empresa Media Jaromíra Soukupa. Faktor S stojí 29 Kč, je tak výrazně levnější než týdeníky Ekonom (49 Kč) a Euro (48 Kč). Ekonomickým měsíčníkem je v Česku také lifestylový Forbes, ten se prodává za 89 Kč, je však formou honosnější než Index LN.