Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Info.cz vydá další tištěné časopisy, stará se o ně Fér

Radka Zítková

Radka Zítková povýšila v Info.cz na zástupkyni šéfredaktora

Zpravodajský web Info.cz mediálního domu Czech News Center přijde v průběhu prvního pololetí s dvěma tištěnými magazíny. Médiáři to sdělil šéfredaktor Info.cz Michal Půr. Naváže na úvodní, listopadové číslo InfoLab druhým vydání, tentokrát zaměřené na klimatické změny. Další magazínem bude na konci června Štrunc! Rozhovory, lifestylové vydání videorozhovorů Pavla Štrunce, které v lednu sleduje v průměru přes 100.000 lidí každý díl (nejsledovanější část se přiblížila 500.000 přehrání).

Na samotném webu Info.cz přibyly tři obsahové sekce. Odborník na zahraničí Pavel Novotný dostal na starosti videoseriál Proč, který Info.cz používá také k vlastní propagaci v aktuální kampani v tisku. Druhá sekce se zve Právo a cílí na odbornou právnickou veřejnost, přičemž se legislativní a právnická témata snaží srozumitelně servírovat i laikům. Šéfem sekce je Jan Januš, někdejší šéf Právního rádce (Economia) a přílohy Právo a justiceLidových novinách (Mafra).

Do redakce přibyli také Marek HudemaHospodářských novin, ten rozšířil tým specialistů na Evropskou unii, což je téma další nové sekce webu, a Ondřej Fér, který šéfoval časopisu Faktor S (Empresa Media) a v Info.cz se stará hlavně právě o tiskové projekty. A zástupkyní šéfredaktora Půra je Radka Zítková, nahradila Zdeňka Fučíka, který odešel do ČTK.