V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Inspekce zakázala doplněk stravy z USA, našla v něm nepovolené steoridy a léčiva

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti USA-3D z Klášterce nad Ohří, aby neprodleně stáhla z trhu doplněk stravy nazvaný Warrior Labz Spartan Warrior Series v balení o 90 kapslích. Laboratorní analýza totiž v produktu prokázala přítomnost hned šesti nepovolených látek, včetně anabolických steroidů a v potravinách nepovolených léčiv.

Konkrétně šlo o testosteron v koncentraci 2.403 miligramů na kilogram, 4,6-androstadien-17-ol-3-one v koncentraci 5.142 mg/kg, 4,6-androstadien-3,17-dione v koncentraci 199 mg/kg, 5-androsten-17-ol-3-one v koncentraci 6.327 mg/kg, clostebol v koncentraci 69,4 mg/kg a stanozolol v koncentraci 1,7 mg/kg. Dotčenou šarží byla LOT 2428E, s označením data minimální trvanlivosti do března 2018, vyrobeno pro a distribuováno firmou Warrior Labz, 1400 Pensacola St. Honolulu, HI 96822, země původu USA.

Závadný doplněk stravy

Závadný doplněk stravy

Závadný doplněk stravy

Závadný doplněk stravy

Závadný doplněk stravy

Závadný doplněk stravy

„Vzhledem k uvedeným skutečnostem se jedná o potravinu škodlivou pro zdraví a inspekce s prodejcem zahájí správní řízení o uložení pokuty,“ informoval tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. „Prodejce uvedl nevyhovující potravinu na trh prostřednictvím e-shopu usa-supplement.cz. Potravinářská inspekce doporučuje všem spotřebitelům, kteří mají uvedenou šarži doma, aby výrobek nekonzumovali,“ doplnil.