Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Instagram prosecca Mionetto spravuje Adison

Agentura Adison pro klienta Bohemia Sekt spravuje instagramový profil značky Mionetto Prosecco. Strategie komunikace značky vychází z propojení s Itálií, módou a městským životním stylem, obsah celého profilu proto vzniká ve spolupráci s českými influencery. Vybráni byli jak ti s desítkami tisíc sledujících – například Mariana Prachařová nebo Nikol Moravcová -, tak bloggerky s menším zásahem, které tak podle agentury „dostaly šanci zvýšit povědomí o svém vlastním profilu“.

„Instagramu vládnou influenceři z řad blogerů či celebrit. Právě proto jsme se rozhodli svěřit obsah do jejich rukou, formou takeover, převzetí. V rámci tříměsíční startovací kampaně má každých 14 dní profil jiného správce, který vymýšlí, jak komunikaci pojmout, a stará se i o exekuci svých nápadů. My pouze dojednáváme spolupráci, konzultujeme a spravujeme reklamu,“ vysvětluje systém komunikace Alžběta Fridrichová, ředitelka Adisonu.