Instagram u fotek generuje textové popisy pro nevidomé

Sociální síť Instagram se otvírá lidem se zrakovým postižením. Spouští nové nástroje, které jim pomáhají líp přiblížit, co je na fotografiích. Do jeho vylepšování se mohou zapojit i sami uživatelé.

Instagram vytvořil nástroj, který rozpoznává objekty na snímcích na hlavní zdi nebo při vyhledávání a automaticky generuje jejich popis. Pomocí chytrého telefonu si jej nevidomí pak mohou přehrát. Autoři fotografií mohou využít možnosti přidání alternativního popisu fotografie, který se viditelně nezobrazí, ale lidé se zrakovým postižením si jej budou moci přehrát místo automaticky generovaného textu.

Popis příspěvků se buď generuje automaticky, nebo jej mohou přidat sami autoři fotografií

Popis příspěvků se buď generuje automaticky, nebo jej mohou přidat sami autoři fotografií

Jako další novinku představila společnost seznamy takzvaných blízkých přátel ve Stories. Uživatelé si mohou sestavit seznam menší skupiny lidí, se kterými mohou své příběhy sdílet, aniž by je viděli další lidé. Seznam může upravovat pouze jeho autor a nikdo nemůže o přístup k němu ani zažádat. Příběhy sdílené v těchto skupinách jsou označené zelenou hvězdou.

Share with Your Close Friends on Instagram Stories

Starting today, you can make a close friends list and share stories with just the people you’ve added. Learn more about this update here: https://instagram-press.com/blog/2018/11/30/share-with-your-close-friends-on-instagram-stories/

Zveřejnil(a) Instagram dne Čtvrtek 29. listopadu 2018

Obě novinky jsou už globálně dostupné v nejnovější aktualizaci.

Sdílejte