Seznam Zprávy se uvedly v nové podobě. Web chce posílit investigativu, sekci o byznysukomentáře. „V internetovém prostředí chceme být tím, čím bývaly ve zlaté éře tradiční, nezávislé noviny,“ prohlašuje šéfredaktor Jiří Kubík. V redakci dělá přes 70 lidí, včetně externistů. 

Instituce EU daly pražské akce do jediné aplikace

Aplikace Eunic App je k dispozici zdarma pro Android a iOS.

Rozhraní aplikace Eunic App

Rozhraní aplikace Eunic App. Kliknutím zvětšíte

Program pražských akcí všech kulturních center zemí Evropské unie jde nově prohlížet v nové mobilní aplikaci Eunic App, dostupné zdarma pro Android a iOS. Akce lze zobrazit v seznamu, na mapě či ve výpisu podle jednotlivých institucí a velvyslanectví. Těch je v aplikaci celkem patnáct - Francouzský institut v Praze, Goethe-Institut, Portugalské centrum, Italský kulturní institut a další. Hlavním jazykem aplikace je angličtina, jak tvůrci uvádějí, „lingua franca evropských institutů současnosti“.

Aplikace má šetřit čas při procházení mnoha různých webových stránek a facebookových profilů, neboť slučuje agendu kulturních institucí publikovanou na webu a jejich „události“ vytvořené na Facebooku. Těm, kdo si aplikaci stáhnout, tvůrci slibují přístup k exkluzivním bonusům v podobě mimo jiné vstupenek na kulturní akce.