Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Internet Effectiveness Awards 2016

Podvanácté mohou internetové projekty soutěžit v efektivitě

Internet Effectiveness Awards 2015

Internet Effectiveness Awards 2015

Dvanáctý ročník soutěže internetové efektivity Internet Effectiveness Awards je tu. Soutěž pořádá Asociace dodavatelů internetových řešení - Asociace.biz za podpory generálního partnera Microsoft a partnerů kategorií soutěže, jimiž jsou web Aplikačky, Asociace komunikačních agentur (AKA), Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK), Acomware a Admez.

Rozhodování poroty letošního ročníku soutěže ještě není u konce, ale už známe devět projektů, které porotci nominovali jako zajímavé případové studie pro konferenci IEA Business Inspiration, která proběhne 29. 6. 2017 od 9.00 v konferenčním centru společnosti Microsoft, která je generálním partnerem soutěže.

Na konferenci budou představeny úspěšné projekty, které svým řešením efektivity zaujali porotu při hodnocení soutěže. Budete mít možnost zhlédnout prezentace, v kterých se autoři podělí o informace o vzniku projektů a o dosažené efektivitě a přínosu projektů pro zadavatele. Jedná se o tyto nominace soutěže:

 • Portál Click2claim.eu / NetServis
 • Philips Highest Business Impact / AdExpres
 • CK Fischer - automatizovaný prodej doplňkových služeb / Wunderman
 • Cashless nákupy přes Cool Ticket na Rock for People / Cool Ticketing
 • Mobilní aplikace Fortuna / Etnetera
 • Zvon Václav / Dark Side
 • Dřevostavba do každé rodiny / Aitom Digital
 • Jak vygenerovat více poptávek na vířivky USSPA / Media Factory
 • Engagement score / MailKit

Vítězové soutěže IEA16 budou představeni na Galevečeru IEA, který proběhne 29. 6. 2017 od 19.00 v konferenčním centru společnosti Microsoft. Večer bude moderovat herec a režisér Jiří Mádl. Absolutní vítěz soutěže získá cenu Grand Prix IEA v podobě luxusního křišťálu od sklárny Moser.

„Všechny kategorie byly porotou hodnoceny z pohledu efektivity přínosu řešení pro zadavatele. Dodavatelé a agentury budou tedy na konferenci moci zadavatelům prokázat, že dokáží z dané investice vytěžit nejvyšší přínos. Konečně co důležitějšího by mělo zadavatele zajímat?“ říká manažer soutěže a Asociace.biz Leoš Špachta.

V porotě soutěže je celkem 28 porotců, manažerů a autorit digitální branže, mezi které patří Petra Balcarová (WMC Grey),  Pavel Pola (Etnetera), Božena Řežábová (Gamee), Jan Jirsa (Lego), David Fišer (Vodafone), Ondřej Klega (Acomware) či Michal Kříž (Dark Side).

Podrobně o soutěži

Jaká řešení mohou soutěžit

Přihlásit můžete jakékoli softwarové a kreativní řešení využívající internet. Soutěží pouze řešení realizovaná v letech 2015 – 2016, s možným přesahem spuštění nejpozději do konce března 2017.

Soutěžní kategorie

Projekty, které byly uvedeny na trh v roce 2016, bylo možné nominovat do kategorií, které umožní soutěžit jak velkým společnostem, tak neziskovkám nebo obecně prospěšným projektům:

 1. banky, pojišťovny, finance
 2. telekomunikace, IT / SW firmy
 3. energetika a utility
 4. výrobci a průmyslové firmy
 5. stavebnictví a nemovitosti
 6. cestovní ruch a dopravní služby
 7. spotřební zboží a služby
 8. start-up projekt
 9. státní správa, služby státní správy
 10. neziskový sektor a obecně prospěšné projekty
 11. e-shop
 12. digitální reklamní kampaň
 13. e-mailing
 14. sociální sítě
 15. obsahový marketing
 16. mobilní aplikace 

Jaká jsou kritéria hodnocení

Porota udílí ceny za efektivitu. Nominovaná řešení uvedou kvantifikovatelný údaj efektivity, preferovaný je procentuální výpočet ROI (Return of Investment). Nejste-li ochotni uvést výslednou ROI, uveďte náhradní hodnocení a kvantifikaci efektivity, přínosy projektu v poměru k investici. Pokud nebude tato náhradní kvantifikace dostatečná, vyzveme Vás k doplnění. Projekt, u kterého nejste oprávněni uvést kvantifikaci efektivity, vyplňte v ostatních ukazatelích a popište. Projekt bude hodnocen na základě dostupných informací o jeho úspěšnosti. Porotci budou hodnotit nejvyšší efektivitu nominovaných řešení z pohledu přínosu pro zadavatele projektu. Měřítkem je celkový přínos vztažený k nákladům na projekt.

Co objektivita hodnocení

Každý přihlašovatel má právo vyřadit až dva porotce z hodnocení svého přihlášeného projektu, pokud nemá důvěru v jejich objektivní hodnocení nebo z důvodu střetu zájmů. Označení porotci nemají ani přístup k důvěrným informacím uvedeným v přihlášce. Porotci se navíc dobrovolně zříkají hodnocení všech projektů, kde by mohl nastat střet zájmů. Každou kategorii bude hodnotit minimálně 5 porotců. Výsledné pořadí bude spočteno jako průměrná známka. 

Kolik se platí za nominaci

Přihlášky do kategorií jsou zpoplatněny jednorázovým poplatkem:

 • při podání přihlášky do 15. 4. 2017 je poplatek 5.990,- Kč,
 • při podání přihlášky v pozdějším termínu je poplatek 7.990,- Kč,
 • pro neziskový sektor a obecně prospěšné projekty a startupy je poplatek 3.990,- Kč.

Co získáte přihláškou

 • možnost získat prestižní cenu
 • publicitu svého projektu v rámci soutěže, projekty přihlášené do 15. 4. 2017 publikujeme na Facebooku IEA
 • možnost prezentace vybraných projektů na konferenci IEA Business Inspiration 29. 6. 2017 v konferenčním centru Microsoft
 • vstup na Galavečer IEA, který proběhne 29. 6. 2017 v konferenčním centru Microsoft