Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Internet Info koupí od Economie SW.cz a Stahuj.cz

Online vydavatelství Internet Info Marka Antoše kupuje od konkurenčního mediálního domu Economia Zdeňka Bakaly dva weby. Jde o internetový obchod se softwarem SW.cz a katalog aplikací s magazínem a poradnou Stahuj.cz. Druhý jmenovaný zakládala společnost Miton, později jej prodala firmě Centrum Holdings, kterou následně pohltila Economia.

Internet Info se majitelem obou webů stane k 1. srpnu a plánuje je dál rozvíjet, hlavně ve spojitosti s jedním ze svých obsahových služeb Slunečnice.cz, který je podobně zaměřený. „I do budoucna je chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí,“ uvádí Antoš.

To, kolik weby stály, strany nezveřejnily. „Získané finanční i kapacitní zdroje budeme investovat do dalšího rozvoje placeného obsahu,“ plánuje Roman Latuske, generální ředitel Economie.