Veřejnoprávní Český rozhlas zastavil spolupráci se Štěpánem Kotrbou, svým dosavadním externím analytikem, někdejším členem Rady Českého rozhlasu. Důvodem je incident z královéhradeckého nedělního sjezdu ČSSD. Vyjádření rozhlasu i Kotrby přináší Echo24.cz, incident popisuje Respekt.

Internet Info koupilo web Business.center.cz

Vydavatelství Internet Info ovládané Markem Antošem přebírá od firmy Havit Roberta Hakena web Business.center.cz. Ten tematicky doplní online titul pro malé a střední živnostníky Podnikatel.cz, který firma vydává přes 10 let. Business.center.cz odstartoval na podzim 1998, nabízí informace zejména z oblasti práva, daňové problematiky či účetnictví, měsíčně jej navštíví přes 340.000 lidí. Podnikatel.cz má návštěvnost zhruba 850.000 uživatelů za měsíc. Objem transakce nebyl zveřejněn.

„Spojením obou serverů vznikne nezpochybnitelně nejsilnější server orientovaný na malé a střední podnikatele. Uživatelé zde na jednom místě získají veškeré informace, novinky, nástroje, poradny a možnost sdílet své potřeby s ostatními podnikateli. Inzerentům zase nabídne možnost oslovit přesně vymezenou cílovou skupinu, kterou v takovém objemu a s takovým zacílením nikde jinde nenajdou,“ věří Antoš, ředitel a majoritní vlastník Internet Info. Firma se začátkem února naopak utlumila dosud samostatný web o televizi Digizone.cz a sloučila jej s Lupa.cz.