V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Internetová Česká pozice zavírá anglickou sekci

Zpravodajsko-publicistický portál Česká pozice bude vycházet už jenom v češtině, koncem června ukončí provoz své anglické sekce. Médiář.cz se o tom dozvěděl z pracovního inzerátu Briana Kenetyho, který právě web CzechPosition.com editoval.

István Lékó. Foto: Richard Cortés, Česká pozice

István Lékó v pražské redakci České pozice. Foto: Richard Cortés, Česká pozice

“Ano, anglickou sekci rozvíjet nebudeme,” potvrdil Médiáři šéfredaktor a vydavatel České pozice István Lékó, někdejší dlouholetý šéf týdeníku Euro. „Důvod: malý zájem ze strany cizinců o tento druh obsahu,“ doplnil.

Zavřením anglické sekce přijdou podle šéfredaktora o práci 2 lidi. Z jeho slov dál plyne, že redukce se nemá týkat české sekce webu.

Lékó rozjel Českou pozici na sklonku roku 2010, pod vlastní firmou Lékó Media Group. Start webu podle svých slov jednorázově finančně podpořil podnikatel Andrej Babiš, nyní s politickými ambicemi.

Podle posledních zveřejněných informací vydavatele chodilo v listopadu 2011 na Českou pozici 178 tisíc unikátních uživatelů měsíčně, na anglickou část dalších 49 tisíc. Lékó dřív také prohlásil, že Česká pozice si na svůj provoz nemusí vydělat.