Internetová DVTV chystá vlastní televizní kanál

Moderátoři Drtinová a Veselovský avizují IPTV a spolupráci se silným partnerem na webu.

Daniela Drtinová, Daniela Písařovicová a Martin Veselovský při talk show DVTV ve středu v pražském kině Radost

Daniela Drtinová, Daniela Písařovicová a Martin Veselovský při talk show DVTV ve středu v pražském kině Radost

Internetová televize DVTV přiblížila, jak hodlá fungovat od začátku příštího roku, poté, co vyprší její kontrakt s vydavatelstvím Economia. Symbióza trvala osm let, začala v roce 2014, ale teď se Economia rozhodla produkovat si video vlastními silami, interně. Koncem letošního roku doběhne aktuální, tříletá smlouva vydavatelství s DVTV. Projekt, jež provozuje firma Online Partners, kterou rovnými díly vlastní moderátoři Daniela DrtinováMartin Veselovský a editoři Jan RozkošnýJan Ouředník, se do budoucna hodlá spolehnout na své abonenty a také na vlastní platformy. Avizuje vlastní kanál v kabelových televizích a také „spolupráci se silným partnerem“ na internetu. Kdo to má být, to zatím majitelé DVTV neřekli.

„Po letech skvělé spolupráce s vydavatelstvím Economia se DVTV postaví na své vlastní tři pilíře, které umožní, abychom fungovali jako tvůrci obsahu, a nejenom to, ale abychom byli i důležitým hráčem na trhu,“ uvedl moderátor Veselovský na závěr první živé DVTV Talk Show před publikem, ve středu večer v pražském kině Radost. Jejími hosty byli předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, bývalý politik Miroslav Kalousek a zápasník Karel Vémola (Drábová s Kalouskem byli hosty i první Topol Show Live webu Info.cz, na jaře v Royalu v Praze).

První živá DVTV Talk Show proběhla v pražském kině Radost. Foto: DVTV

První živá DVTV Talk Show proběhla v pražském kině Radost. Foto: DVTV

Karlos Vémola, Miroslav Kalousek, Dana Drábová. Foto: DVTV

Karlos Vémola, Miroslav Kalousek, Dana Drábová. Foto: DVTV

Karlos Vémola, Miroslav Kalousek, Daniela Drtinová, Daniela Písařovicová. Foto: DVTV

Karlos Vémola, Miroslav Kalousek, Daniela Drtinová, Daniela Písařovicová. Foto: DVTV

„První pilíř jsou naši předplatitelé,“ doplnila moderátorka Drtinová.

DVTV Extra

„Druhý pilíř je televizní kanál. Zažádali jsme o IPTV licenci, která nám umožní vysílat v kabelových televizích, a to nejen produkci a obsah pod hlavičkou DVTV. Začali jsme spolupracovat se společností Tivio, momentálně vytváříme celé nové prostředí kolem DVTV, včetně kompletní sady aplikací jak pro mobilní telefony, tak po chytré televizory, a ve spolupráci se silným partnerem hodláme udržet naši prezenci i na internetových platformách,“ přiblížil Veselovský.

„V ideálním případě bude IPTV kanál - nebo DVTV kanál - místem, kde najdete 24/7 běžící, zejména mluvený obsah ve velké většině od tvůrců třetích stran,“ řekla Drtinová, opět bez dalších podrobností.

Web Digitální rádio uvádí, že zmíněná žádost přišla regulátorovi - tedy Radě pro rozhlasové a televizní vysílání - v září, nová stanice se v žádosti nazývá DVTV Extra (stejně jako předplatitelská zóna na webu DVTV) a žádost podala společnost TV Extra Partners. Ta patří firmě IPTV TV Partners, kterou - stejně jako provozovatele dosavadní podoby DVTV - vlastní rovnými díly Drtinová, Veselovský, Rozkošný a Ouředník.

Třetím pilířem budou podle Veselovského projekty podobné těm, které vznikaly v partnerství se značkou Mercedes (rozhovory natáčené v autech za jízdy), s Cenami SDG udělované Asociací společenské odpovědnosti nebo s energetickou společností E.On. „A zároveň se těším na nový newsroom a nové studio,“ zakončila moderátorka Daniela Písařovicová, která se k projektu připojila loni. Součástí moderátorského týmu je ještě Michael Rozsypal, který do DVTV přišel předloni v listopadu.

Obchodní zastoupení zajistí Nedori a Tivio

Od ledna 2023 se také prohloubí spolupráce s agenturou Nedori, která už nyní klientům nabízí reklamní formáty na vlastních kanálech DVTV. „Intenzivně pracujeme na rozšíření nabídky inzerce a seznamujeme s tím naše obchodní partnery,“ říká majitel agentury Pavel Eichler. Obchod v Nedori řídí Karolina Kleinová, která do agentury přišla loni v létě z Mafry, respektive Bauer Media. Nedori obchodně zastupuje DVTV na internetu, v televizi to má být zmíněné Tivio.

Doplnili jsme informace o provozovateli chystaného kanálu a o obchodním zastoupení