Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Inventi koupila mobilní divizi Easycore, spojují se v Inventi Labs

Inventi kupuje mobilní divizi Easycore

Inventi

Česká softwarová společnost Inventi Tomáše Vodenky, Jana Kaštury a Marka Macha koupila mobilní divizi vývojářské firmy Easycore, v jejímž čele dosud stál Marián Škvarek. Vznikl tak společný devatenáctičlenný tým, kteří se pod novým názvem Inventi Labs bude zaměřovat na kompletní servis pro klienty.

Inventi Labs - dceřiná firma mateřské Inventi Development - si od spojení s Easycore slibuje přístup k novým projektům. Hlavním cílem pro letošní rok je otevření pobočky ve Švýcarsku. Dosud počet zakázek ze Švýcarska, které firma Easycore dostávala, výrazně převyšoval počet českých, zejména díky kontraktu pro švýcarskou národní televizi, kterou Easycore získala před čtyřmi lety. Právě proto se chtějí zaměřit na švýcarský trh a nabízet své produkty tam.

Easycore se z velké části přesunula do Inventi Labs, pro sebe si ponechala pouze jeden produkt, kterým je nástroj pro realitní developery Realpad. Mezi její další produkty patří aplikace pro sdílená pracoviště LoccoMamapp pro těhotné ženy nebo Provoco, aplikace pro interakci mezi tvůrci videobsahu a jejich fanoušky.

„Easycore je na trhu od roku 2012, kdy jsme začínali jako startup. Po dlouhé době jsme se rozhodli zaměřit na budování značky, proto jsme si hledali partnera, který nám propůjčí své jméno při získávání nových projektů. My naopak nabízíme schopné vývojáře,“ popisuje Robert Krejča, jednatel Inventi Labs. „Zákazník k nám může přijít pouze s nápadem, my jsme pro něj schopní udělat průzkum trhu, prototypy, vývoj a činnosti nutné pro vybudování úspěšného produktu, než se dostaneme k finálnímu produktu,“ doplňuje. „Aktuálně připravujeme novou zpravodajskou i sportovní aplikaci pro našeho klienta ve Švýcarsku a jsme blízko dohodě se dvěma významnými českými klienty, čímž bychom rádi posílili naše postavení mezi vývojovými agenturami v Česku,“ přibližuje Krejča.