Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Investiční skupina CPI má první nákupní centrum v Brně, koupila Královo Pole

Obchodní centrum Královo Pole

Nákupní centrum Královo Pole

Investor do realit skupina CPI miliardáře Radovana Vítka kupuje nákupní centrum Královo Pole v Brně. Získá ho od britského investora do realit Aerium, kterého v Česku zastupuje poradenská firma CBRE. Pro CPI se jedná o první nákupní centrum v Brně, celkem jich v Česku vlastní 20. Ke kupní ceně brněnského Králova Pole se CPI odmítla vyjádřit, podle informací serveru iHNed.cz se však transakce pohybuje ve výši 1,6 miliardy Kč. Během letošního ledna koupila CPI 11 obchodních center v Česku, Polsku, Rumunsku a v Maďarsku v hodnotě přesahující 17,5 miliard Kč. 

Nákupní centrum Královo Pole postavil v roce 2004 francouzský maloobchodník Carrefour, který v roce 2006 z českého trhu odešel a své prodejny prodal britské síti Tesco. Obchodní centrum je koncipované jako dvoupodlažní nákupní galerie se 78 obchody, zónou rychlého občerstvení a restaurací o celkové výměře 26.500 metrů čtverečních hrubé pronajímatelné plochy. Nachází se v něm 900 parkovacích míst.

K centru patří i přilehlé pozemky. Jaké s nimi má CPI plány, zatím nechce skupina komentovat. „Uděláme si podrobnou analýzu, nákupní centrum vyhodnotíme, jak funguje za provozu, a následně se rozhodneme pro další postup s objektem i přilehlými pozemky. V tuto chvíli je prioritou Královo Pole začlenit do našeho rozsáhlého portfolia nákupních center jako velmi dobře fungující aktivum,“ uvedl pro Retailek Jan Burian, mluvčí skupiny CPI.  

Královo Pole patří mezi čtyři největší nákupní centra v Brně, má spádovou oblast pro 250.000 obyvatel v severní části města. Pro CPI má rozvojový potenciál díky stavebnímu povolení na rozšíření o dalších 12.000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy.