V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Investorem Direct pojišťovny je Martin Kúšik z Odyssey 44, získal 50 %

Zleva Pavel Řehák, předseda představenstva Vigo Investments a Martin Kúšik, akcionář Odyssey 44

Zleva Pavel Řehák, předseda představenstva Vigo Investments a Martin Kúšik, akcionář Odyssey 44

Direct pojišťovna získala skrze svou matčinou firmu Vigo Investments nového akcionáře, stala se jím investiční skupina Odyssey 44. Tu jako jediný akcionář ovládá Martin Kúšik, dřívější spolumajitel skupiny Penta. Obě firmy uzavřely dohodu 26. února. Celá transakce ještě podléhá schválení České národní banky a Úřadu pro hospodářskou soutěž. Podle vyjádření zástupců Direct pojišťovny přinese spojení s Odyssey 44 firmě „stamilionový kapitál“. 

„Příchodem Odyssey 44 do Direct pojišťovny vzniká strategické partnerství v poměru 50:50. Celá transakce podléhá schválení ČNB a ÚOHS. K rozdělení podílů se proto rádi vyjádříme až po té, co bude transakce oficiálně schválena,“ uvedla firma k transakci. 

Rodinnou investiční firmu Odyssey 44 založil Kúšik v roce 2014. Stál u založení dnes velké investiční skupiny Penta, ze které odešel v roce 2013. Od roku 2016 skrze Odyssey 44 vstoupil do řetězce se sportovním vybavením Sportisimo, kde vlastní 50 %. S Pavlem Řehákem, předsedou představenstva firmy Vigo Investments, která je skrze dceřinou firmu Vigo Finance vlastníkem Direct pojišťovny, ho podle vlastních slov pojí dlouholeté přátelství. 

Pojišťovna Direct se v letošním roce vrhla do nového kavárenského konceptu svých poboček, který představila v minulých týdnech. První takovou pobočku otevřela v Plzni, snazší a jednodušší dotazy zákazníků řeší bankéři na baru. Složitější záležitosti poté zákazníci řeší v samotné kavárenské části.