iRozhlas.cz povede Martin Samek, investigativu posílí Jakub Mikel

Martin Samek v rozhlasu vedl domácí zpravodajství, Jakub Mikel přichází z Economie.

Martin Samek. Zdroj: Český rozhlas

Martin Samek. Zdroj: Český rozhlas

Zpravodajský web Českého rozhlasu iRozhlas.cz povede od března Martin Samek. Na postu šéfredaktora vystřídá Radka Kedroně, který odchází do Seznam Zpráv. Samek dosud ve veřejnoprávním rádiu řídil redakci domácího zpravodajství. Podílel se na vzniku iRozhlasu, kde následně působil také jako vedoucí editor. Před nástupem do Českého rozhlasu pracoval jako šéfeditor zpravodajského webu Lidovky.cz, odkud přišel i Kedroň, který měl rozjezd iRozhlasu na starosti.

David Macháček. Zdroj: Český rozhlas

David Macháček. Zdroj: Český rozhlas

Na pozici vedoucího domácí redakce Samka vystřídá David Macháček, který byl dlouholetým redaktorem pořadu Reportéři ČT. V Českém rozhlasu působí přes dva roky, kde pracoval nejprve jako editor domácí redakce a poté vedl tým ekonomických redaktorů.

Nový krajánek ve Francii a investigativec z Hospodářek

Martin Balucha. Zdroj: Český rozhlas

Martin Balucha. Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas od března také zřizuje pozici zahraničního zpravodaje ve Francii, kterým bude Martin Balucha. Důvodem, proč post vznikl, jsou tamní blížící se prezidentské volby a také olympijské hry v Paříži v roce 2024. Balucha začínal v Českém rozhlasu v domácí redakci, poté se přesunul do zahraniční redakce. Profesně se zaměřuje především na frankofonní oblasti – Francii a Belgii.

Veřejnoprávní rozhlas oznámil také přírůstek do své investigativní redakce, do ní přichází Jakub MikelHospodářských novin. Opačným směrem naopak na přelomu roku putoval Jakub Troníček. Rozhlasovou investigativu opustil také Vojtěch Srnka, který se stal mluvčí ministra průmyslu a obchodu.