V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Italská značka Brunello Cucinelli otevře v Pařížské, střídá Hugo Boss

Italská luxusní módní značka Brunello Cucinelli v srpnu otevírá svůj první monobrandový butik v Pařížské ulici 21 v Praze, v prodejních prostorách tam vystřídá značku Hugo Boss. V září butik do Prahy přijede oficiálně otevřít zakladatel a jmenovec značky Brunello Cucinelli. Jako první v butiku představí dámskou a pánskou kolekci značky pro sezónu podzim/zima 2017, jejíž tváří je i slovenská topmodelka Michaela Kociánová.

Z dámské podzimní kolekce Brunello Cucinelli

Z dámské podzimní kolekce Brunello Cucinelli

Z lifestylové kolekce doplňků značky Brunello Cucinelli

Z lifestylové kolekce doplňků značky Brunello Cucinelli

Majitel Brunello Cucinelli hledal v Praze prodejní prostory podle webu iDnes.cz už v roce 2010, nenašel však ideální místo. Butiky má italská značka ve víc než 40 zemích světa, proslavila se kolekcí barevných kašmírových svetrů. Tentýž materiál se představí i v podzimních kolekcích, které bude možné koupit v novém pražském butiku. Spolu s oblečením prodává značka také doplňky do domácnosti, jako jsou svíčky, hrnky, polštáře nebo deky. 

Z pánské podzimní kolekce Brunello Cucinelli

Z pánské podzimní kolekce Brunello Cucinelli

Značka Brunello Cucinelli měla dříve zastoupení v multibrandovém obchodě The Brands v ulici Široká, v té době jí provozovala firma Luxury Brand Management Michaely Maláčové, manželky miliardáře Zdeňka Bakaly. O návrat značky do Prahy se podle Barbory Bergové z agentury BB Media Consulting, která za některé značky z portfolia LBM hovoří, zasloužila Lenka Vejvalková.

Podnikatelka Vejvalková do Prahy prostřednictvím firmy Prospekta Moda po listopadu 1989 přivedla italské módní domy, například Versace nebo Salvatore Ferragamo. Firmu Prospekta Moda vedla a vlastnila Vejvalková spolu s lobbistou Ivo Rittigem, majoritní podíl však v roce 2014 odkoupila právě Luxury Brand Management manželů Bakalových.