Iva Welker povýšila na šéfku agentury VMLY&R

Iva Welker jde z klientského servisu na pozici managing director. Ondřej Obluk je dál CEO.

Iva Welker

Iva Welker má dvacetiletou praxi v oblasti komunikace a budování značek se specializací na zákaznickou zkušenost a odvětví e-commerce. Pracovala pro značky British American Tobacco, Mondelez, Danone, Kofola, Emco, RunTour či Klasa. Získala ceny v soutěžích Cannes Lions, Effie, Clio Awards i Golden Drum

Iva Welker, která dosud v kreativní komunikační agentuře VMLY&R působila jako client service director, byla k 1. září jmenována na pozici managing director. Její dosavadní agenda se tak s nástupem na nový post rozšíří o další klíčové kompetence. Ondřej Obluk zůstává nadále ve funkci CEO agentury VMLY&R a současně řídí českou pobočku agentury Ogilvy. Obě agentury se nedávno provozně propojily, zároveň kreativka VMLY&R zfúzovala s aktivační agenturou Geometry a letos na podzim je spolu s dalšími tuzemskými komunikačními firmami nadnárodní skupiny WPP čeká stěhování na společnou adresu Bubenská 1, k metru Vltavská.

„Ze dvou původně samostatných agentur se za tu dobu podařilo vybudovat jeden fungující tým, který se synergicky doplňuje, sdílí svoje know-how a umí efektivně spolupracovat na přípravě nabídek do výběrových řízení,“ hodnotí Obluk fúzi VMLY&R a Geometry. „Iva má na úspěšném zvládnutí této výzvy významný podíl, proto je vytvoření a obsazení pozice managing director v agenturní struktuře jen dalším logickým vývojem,“ dodává Obluk, jemuž Welker reportuje a který zároveň zůstává šéfem Ogilvy.

Společně s Ondřejem Oblukem jako CEO se má Iva Welker v nové pozici podílet na dlouhodobém směřování VMLY&R na českém trhu, vytváření obchodní strategie a rovněž na její následné implementaci ve spolupráci s jednotlivými vedoucími klientských týmů. V čele jednoho z těchto týmů čerstvě stojí František Mareš, agentura má od května nového kreativního ředitele Miloše Kočího a od července hlavního stratéga Tomáše Sýkoru.