V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

IvanaRosova Fashion Group otevře showroom

MG_4808-flat04-e1472047894164

Česká módní návrhářka zabývající se dámskou módou pro prostředí byznysu Ivana Rosová představuje v Praze svou značku IvanaRosova Fashion Group (IRFG)Produkcí se soustředí na kvalitu zpracování a udržitelné výrobní procesy za humánních podmínek v továrnách. Materiály jsou ručně tkané a některé z nich vyrobené na míru pro IRFG, jako například vlna zvláště barvená ve Velké Británii: „Vysoká kvalita našich materiálů znamená, že látky dýchají a nemačkají se. Používáme výhradně čisté hedvábí, vlnu a kašmír, případně ty nejkomfortnější, luxusní směsi.“ Tento typ látek se pochopitelně odrazí na cenách, které se pohybují mezi 300 a 1200 eur. Módní kolekce Ivany Rosové patří do takzvané slow fashion, která se vyznačuje vysokou kvalitou materiálu a dlouhověkostí oděvů. Naproti tomu stojí fast fashion, kterou bude v Čechách od podzimu prodávat například Forever 21.

Móda nové luxusní značky se zaměřuje na business ženy

Móda nové luxusní značky se zaměřuje na business ženy

IRFG v současné době prodává celosvětově skrz vlastní e-shop a nabízí dodání zdarma v rámci celé Evropy.  Mimo jiné IvanaRosova teď v září otevře svůj první showroom sídlící v Nile House v pražském Karlíně. Luxusních značek tento rok otevřelo v Praze víc, například britský COS v Pařížské nebo francouzský Cremieux v galerii Myslbek. 

Téhle iniciativě hodně fandím a přijde mi o hodně účelnější než oblepování jogurtů českými vlajkami. A už se těším, jak v těch zástupech českých a moravských žen, oblečených do hadříků z drážďanského a vídeňského Primarku, občas zazáří statné krasavice v kolekci od IFRG.
Tomáš Krásný (Blue Strategy)