Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

IvanaRosova Fashion Group zahájila v Karlíně, brzy chce do Dubaje

IvanaRosova Fashion Group showroom

IvanaRosova Fashion Group showroom

IvanaRosova Fashion Group showroom

IvanaRosova Fashion Group showroom

IvanaRosova Fashion Group showroom

IvanaRosova Fashion Group showroom, na snímku k návštěvníkům hovoří návrhářka Ivana Rosová

Nová módní značka zaměřená na slow fashion IvanaRosova Fashion Group otevřela v karlínském komplexu Nile House svůj první showroom. Ten funguje na bázi appointment only - je tedy nutné si návštěvu dopředu domluvit telefonicky nebo emailem. Značka si zakládá na individuálním přístupu k zákaznicím. Showroom je pro IvanaRosova Fashion Group zatím prvním, v brzké budoucnosti by se ale měl podle slov návrhářky Ivany Rosové otevřít i concept store v Dubaji.

K hlavnímu městu Spojených arabských emirátů má Rosová vztah, vystudovala v něm návrhářskou univerzitu a mnoho let v něm pracovala ve vedení korporací. „V Dubaji, ale i u nás je mnoho žen v top managementu, které nemají čas chodit nakupovat jednotlivé kousky. Značka IvanaRosova Fashion Group jim chce poskytnout vhodné oblečení na jednom místě a z kvalitních materiálů, které se například při letu letadlem nezmačkají, “ vysvětluje Rosová.

Do otevření showroomu prodávala značka pouze skrze e-shop, a to s dovozem po celé Evropě zdarma. IvanaRosova Fashion Group se orientuje na top manažerky a tomu také přizpůsobuje kvalitu materiálů. Látky si nechává návrhářka dovážet z Francie, Itálie nebo i z Číny, oblečení nechává šít na Slovensku. Cenově se nabídka pohybuje v segmentu luxusu - například koktejlky se dají pořídit od 15.000 do 24.000 Kč. V nabídce kromě šatů jsou kostýmky, sukně nebo blůzy. V příští kolekci se objeví i večerní róby. Kolekci Podzim/Zima 2016 předvedla značka na Bratislavských módních dnech, a to na Slovensku i na stejnojmenné akci pořádané v pražském Obecním domě.