Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ivo Lukačovič nechce pracovat z domova, bude zase ovlivňovat strategii svého Seznamu

S návratem zakladatele se Seznam.cz od ledna vrací i ke svému původnímu sloganu „Seznam.cz, najdu tam, co neznám“.

Ivo Lukačovič. Foto: Profimedia.cz

Ivo Lukačovič. Foto: Profimedia.cz

Zakladatel a většinový 70% vlastník české internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič hodlá víc mluvit do směřování podniku. „Chce být chodu firmy blíže a bude ovlivňovat strategii a fungování služeb společnosti Seznam.cz,“ tlumočila mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Lukačovič přitom nemá mít žádnou speciální exekutivní roli, generálním ředitelem společnosti zodpovědným za chod a fungování zůstává Pavel Zima, pod sebou má výkonného ředitele Michala Feixe i produkty Seznamu. Ty vybrané, jimž se Lukačovič bude věnovat, mají nyní „reflektovat přání a vize majitele společnosti“ a jeho finální slovo.

„Dlouhodobá práce z domova mi už nevyhovovala a Seznam.cz mi začínal chybět, a proto jsem se rozhodl, že se do něj vrátím, se všemi výhodami, které jako majitel a předseda představenstva mám. Chci se hlavně věnovat našim produktům a předávat své vize dál,“ uvedl Ivo Lukačovič.

S návratem zakladatele se Seznam.cz od ledna vrací i ke svému původnímu sloganu „Seznam.cz, najdu tam, co neznám“, místo „najdu tam, co hledám“, který uvedl před dvěma lety. Má doprovodit strategii návratu ke kořenům, kterou podobou svých produktů zahájil Seznam.cz loni.

Lukačovič založil internetový vyhledávač Seznam v roce 1996 a ve firmě vlastní 70 %. V polovině roku 2006 se začal stahovat z exekutivního vedení firmy, když funkci výkonného ředitele předal tehdejšímu technickému řediteli Zimovi. Stále víc se poté věnoval své zálibě létání. Mimo jiné je vlastníkem pražského letiště Točná.

Seznam.cz loni zvýšil zisk před zdaněním o 14 % na 1,03 miliardy Kč. Tržby stouply o 19 % na 2,68 miliardy Kč.