Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

iVysílání pro Android je nejrychleji stahovanou mobilní aplikací ČT

Za tři dny má novinka přes 10 tisíc stažení. Aplikace ČT24 a ČT4 pro Android má 80 tisíc stažení.

Za první tři dny od uvedení překročil počet stažení mobilní aplikace internetového videoarchivu České televize iVysílání pro mobily s operačním systémem Android 10 tisíc.

iVysílání, které umožňuje sledování pořadů ČT z bezplatného internetového archivu, se tak stalo nejrychleji stahovanou z dosud třinácti aplikací veřejnoprávní televize.

Aplikace iVysílání pro Android je třetí aplikací pro operační systém od amerického internetového gigantu Google. Předchozí aplikace ČT24 a ČT4 pro Android dosud zaznamenaly zhruba 80 tisíc stažení, pravidelně je využívá kolem 30 tisíc lidí.

ČT přitom zaznamenala, že některým lidem, kteří se do iVysílání chtějí připojit v kavárně nebo venku přes veřejnou wifi, je přístup odepřen. „Problém není v aplikaci, nýbrž v blokování přehrávání multimediálního obsahu na veřejné wifi ze strany majitelů těchto wifi přípojek, což ČT neovlivní,“ tvrdí televize.

iVysílání jako aplikaci chystá nyní ČT pro mobilní systém Windows Phone 7 a ve výrobě je už aplikace pro chytré Nokie se Symbianem 3.