A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

iVysílání pro ČT zajistí Cendra, nahradí tak O2

Službu iVysílání pro veřejnoprávní Českou televizi zajistí v letech 2018 až 2020 SuperHosting a CDN77 firem Zdeňka Cendry. Nahradí tak dosavadního dodavatele, operátora O2 skupiny PPF Petra Kellnera. Cendrova firma SuperNetwork, jež provozuje SuperHosting, zajistí lokální servery a konektivitu, CDN77 provozovaná pod firmou DataCamp se má starat o software a provoz 24 hodin denně.

Česká televize se pro nového provozovatele rozhodla po víc než rok trvajících jednáních a dvou výběrových řízeních. V prvním dostala nabídky od čtyř firem (SuperNetwork, T-Mobile, O2, LiveBox), soutěž však nakonec zrušila, na což si Cendra veřejně stěžoval. Letos vypsala nové výběrové řízení, do kterého se přihlásily dvě firmy – SuperNetwork s CDN77 a O2. S vítězem je nyní podepsána smlouva na tři roky, v hodnotě 18 milionů Kč.

Zatímco v prvním výběrovém řízení byla rozhodujícím kritériem cena za dodání a tři roky provozu, letos se hodnocení skládalo ze 70 % z ceny a z 30 % ze subjektivní hodnocení zadavatele z pohledu technologických a bezpečnostních aspektů řešení.

SuperNetwork společně s CDN77 dosud dodávaly streamingová řešení hlavně pro zahraniční klienty a televize. CDN77 se specializuje na doručování obsahu v internetu, s globální poptávkou, skrz lokální servery a cache v Asii, Evropě a USA. SuperNetwork provozuje službu SuperHosting, dodavatele serverů a konektivity pro zákazníky v Česku.