Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

iVysílání pro ČT zajistí Cendra, nahradí tak O2

Službu iVysílání pro veřejnoprávní Českou televizi zajistí v letech 2018 až 2020 SuperHosting a CDN77 firem Zdeňka Cendry. Nahradí tak dosavadního dodavatele, operátora O2 skupiny PPF Petra Kellnera. Cendrova firma SuperNetwork, jež provozuje SuperHosting, zajistí lokální servery a konektivitu, CDN77 provozovaná pod firmou DataCamp se má starat o software a provoz 24 hodin denně.

Česká televize se pro nového provozovatele rozhodla po víc než rok trvajících jednáních a dvou výběrových řízeních. V prvním dostala nabídky od čtyř firem (SuperNetwork, T-Mobile, O2, LiveBox), soutěž však nakonec zrušila, na což si Cendra veřejně stěžoval. Letos vypsala nové výběrové řízení, do kterého se přihlásily dvě firmy - SuperNetwork s CDN77 a O2. S vítězem je nyní podepsána smlouva na tři roky, v hodnotě 18 milionů Kč.

Zatímco v prvním výběrovém řízení byla rozhodujícím kritériem cena za dodání a tři roky provozu, letos se hodnocení skládalo ze 70 % z ceny a z 30 % ze subjektivní hodnocení zadavatele z pohledu technologických a bezpečnostních aspektů řešení.

SuperNetwork společně s CDN77 dosud dodávaly streamingová řešení hlavně pro zahraniční klienty a televize. CDN77 se specializuje na doručování obsahu v internetu, s globální poptávkou, skrz lokální servery a cache v Asii, Evropě a USA. SuperNetwork provozuje službu SuperHosting, dodavatele serverů a konektivity pro zákazníky v Česku.