Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Jablonecký Miton vstoupil do poradenské firmy Golden Gate CZ

  • ČTK
  • 24. 11. 2011 16:40

Zakladatelé internetové firmy Miton vstoupili do poradenské firmy Golden Gate CZ, která se specializuje na investice do zlata a stříbra. Miton to ve středu uvedl v tiskové zprávě. Výši investice ani velikost získaného podílu neoznámil.

„Není potřeba příliš vysvětlovat, proč právě nyní vstupujeme do firmy, která velmi silně roste i díky tomu, jaká panuje situace na finančních trzích. Dalším kritériem pro naše rozhodnutí o vstupu do Golden Gate CZ byla kvalita jejich týmu a samozřejmě reálný byznys plán,“ uvedl jeden ze zakladatelů Mitonu Ondřej Raška.

Golden Gate CZ je česká společnost, kterou na začátku roku 2011 založili Pavel Ryba a Pavel Kupka. Specializuje se na individuální poradenství v oblasti investičního zlata a stříbra a nabízí například i spoření do těchto drahých kovů. Růst společnosti předčil očekávání zakladatelů a podnikání vyžaduje investice do zkvalitňování servisu a rozšiřování obchodní sítě. Vlastníci Mitonu poskytnou týmu okolo Golden Gate CZ zejména strategickou a marketingovou podporu.

Miton provozuje například srovnávač cen Heureka.cz nebo rezervační systémy Hotel.cz a Spa.cz. Spoluvlastní slevový server Slevomat.cz, který momentálně expanduje do zahraničí.