Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Jak se ožrat Korunní

Napil jsem se vody, je mi zle!

Koukal jsem, že jsem minule dvakrát chválil. Není to trochu nuda, pořád chválit? Ne že bych se takhle někdy rozhodoval. Po kampani, o které bych mohl napsat, se začínám poohlížet v pondělí a většinou mám vždy jasného kandidáta a o jiném neuvažuju.

Chápu, že nejlepší jsou silně pochvalné nebo silně kritické články, ale co naplat, česká produkce je v naprosté většině totální průměr, takže o čem psát? Články o průměrných exekucích nikdo ani nepřelétne pohledem.

Dneska se chci s vámi podělit o spot, který mě v televizi pekelně štve a co horšího, vždy mě otráví.

Přitom jsem ho teď chvíli studoval a vlastně by se dalo říct, že je v pořádku. Korunní měla v minulosti spoustu reklam, které se mnou rezonovaly. Připomeňme třeba unikátní projekt “Každý den jiný spot”, kdy každý reagoval na události toho kterého dne. Možná právě proto mě nový spot Korunní štve.

Jste v něm ve špatném městě, v divném paralelním vesmíru, kde platí jiné přírodní zákony a tím pádem se dějí divné věci. Tahle úvaha může fungovat, pokud by nás spot hned vtáhnul do děje. Ale vzhledem k naprosto nesugestivní, přiblble veselé hudbě mám pocit, že je něco špatně (přitom všichni se tváří, že není nic špatně, což je zdrojem divných pocitů). Lidé se chovají jako blázni.

Připadám si, jako bych propadl stavu psychospirituální krize, celospolečenského zmatení nebo se něčím ožral. Jako proč nepoužít divné escherovské město, ale pokud je špatně být nevyvážený, tak proč hraje veselá hudba?

V okamžiku, kdy do hry vstupuje v rukou fatální ženy (představitelka je podle mne zcela nevhodná pro tento žánr) Korunní, scéna se přeskládá a hle, začnou platit přírodní zákony, na které jsme zvyklí. Lidé se opět chovají, jako že právě takto je to v pořádku. Tak co je tedy správné a skutečné, když všichni přizvukují deviaci reality?

Spot mohl být skvělý, protože základní myšlenka je skvělá, ale tohle chtělo Michela Gondryho, přátelé. Pokud nemáte Gondryho, podobné psycho experimenty postrádají jiskru, brilanci, bravuru, lehkost… měl by mít jinou délku, jiné herce, jinou hudbu, všechno je špatně, přitom základní myšlenka je skvělá.

Spravme si chuť pravým Gondrym. Z mnoha a mnoha vybírám nejdřív trochu komerce:

A na závěr trochu tý kultury: