Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Jak získat milion komentářů u jediného příspěvku na Facebooku

V době, kdy nad celosvětovou pavučinou lítají mračna plná zkratek jako SOPA, PIPA nebo ACTA, bych tady měl něco na odlehčenou. Pokud očekáváte užitečný návod nebo patříte mezi lovce fanoušků, lajků, peerindexů, kloutů a podobně, předem se omlouvám za částečně matoucí titulek. Návod na milion komentářů to opravdu je, má to ale jeden háček.

Předně, milion je zřejmě aktuální rekord v počtu komentářů u jednoho příspěvku na Facebooku. Majitelkou tohoto rekordního příspěvku kupodivu není žádná celebrita s milionem fanoušků nebo followerů, ale “obyčejná americká žena”, Cathy Matthews ze Sacramenta. Její kamarádka tento dosažený úspěch navrhnula k zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.

A teď ten háček. Milion komentářů ke svému příspěvku vytvořila sama Matthewsová za pomoci svých 107 facebookových přátel. Nejednalo se ovšem o tak docela o plnohodnotné komentáře, vlákno je plné výkřiků “go” a podobně. Napsat tak v průměru přes 9 000(!) komentářů nečinil členům této partičky žádný problém.

“Jakmile se dostanete do rytmu, jede to jako po másle”, sdělila Matthewsová kanálu Fox40. Můžete se do toho s chutí pustit. Pokud ale na Facebooku děláte marketing, budete si ty komentáře muset zasloužit. To vyžaduje… o tom někdy příště.