V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Jaroslav Kábele po 24 letech odchází z Mafry

Odcházející internetový manažer Mafry před dvěma desítkami let spoluzakládal iDnes.cz.

Jaroslav Kábele na snímku z roku 2010. Foto: ČTK/Štěrba Martin, Horázný Josef

Jaroslav Kábele na snímku z roku 2010. Foto: ČTK / Štěrba Martin, Horázný Josef

Mediální dům Mafra opouští Jaroslav Kábele, který naposledy působil na pozici ředitele rozvoje nových obchodních aktivit (new business development director). Médiáři to potvrdil Michal Hanák, člen představenstva Mafry zodpovědný za digitální obsah. „Vedení digitální části mediální skupiny Mafra prochází reorganizací. Jarda měl možnost pokračovat v jiné roli, ale nakonec se rozhodl pro novou profesní zkušenost. Respektuji to, a všichni mu přejeme, ať v je dalších pracovních výzvách opět stejně úspěšný,“ uvedl Hanák.

Kábele začínal v roce 1989 jako reportér agentury ČTK. V Mafře pracoval od roku 1993, kdy přišel do redakce deníku Mladá fronta Dnes. V roce 1998 stál u zrodu zpravodajského webu iDnes.cz jako jeho první šéfredaktor. Tím byl přes sedm let, na podzim 2005 ho v čele iDnes.cz vystřídal zmíněný Hanák, do té doby jeho zástupce, Kábele se nato stal ředitelem internetových aktivit Mafry. Na dosavadní pozici působil od roku 2013, v náplni jeho práce bylo mimo jiné vyhledávat investiční příležitosti.

„V Mafře jsem byl 24 let a byly to krásné časy. Zažil jsem tu vše - od budování editorského systému, přes začátky iDnes.cz po budování a kupování nových projektů, které rozšířily zásah Mafry na trhu. Teď je ale čas vyzkoušet něco jiného,“ sdělil Médiáři Jaroslav Kábele, zatím bez dalších podrobností.