Jazyková aplikace WordBit se spouští hned po odemčení telefonu

Aplikace WordBit od stejnojmenné firmy se snaží zakomponovat učení jazyků do každodenní činnosti, a přesvědčit uživatele, že si na učení mohou udělat čas i v nabitém dni. Aplikace se totiž automaticky spouští při odemčení telefonu, což průměrný člověk dělá mnohokrát denně. Po odemčení obrazovky se ihned zobrazí slovo z aktuálně probírané lekce i s překladem a ilustračním obrázkem.

WordBit v současnosti nabízí v kombinaci s češtinou výuku slov z angličtiny a němčiny. Kombinací s dalšími jazyky je však k dispozici více. Apka obsahuje přes 10.000 slovíček, které se kombinují v různých módech učení, jako jsou kvízy nebo poslechová cvičení. Slova jsou řazena podle kategorií i podle úrovně jazyka, a ta, která se uživatelé už naučili, se dají skrýt, aby se neopakovala. Naopak ta těžší si aplikace zapamatuje, a do kvízu je bude přidávat častěji. 

Kromě slov nabízí aplikace také výuku základních frází a vět z oblastí cestování a zdraví. Pro ně však zatím nejsou k dispozici kvízové otázky. Aplikace je dostupná zdarma pro platformu Android.

WordBit se připomíná ihned po odemčení obrazovky zobrazováním náhodných slovíček

WordBit se připomíná ihned po odemčení obrazovky zobrazováním náhodných slovíček