Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Jazzové nahrávky Animal Music bude výhradně distribuovat Supraphon

Petanův Supraphon pomůže Petru Ostrouchovovi dostat na trh CD i nahrávky pro iTunes a Amazon.

Hudební firma Supraphon Miloše Petany a Zdeňka Kozáka se počínaje červencem stala exkluzivním distributorem nahrávek současné jazzové hudby vydavatelství Animal Music – jak nosičů CD, tak digitálních počinů. Ředitelka Supraphonu Iva Milerová přiblížila, že firma bude současný jazz z produkce nového partnera prezentovat na domácím i zahraničním trhu.

Majitel Animal Music Petr Ostrouchov si od spolupráce slibuje, že Supraphon pomůže produkci jeho firmy právě „vyvézt do světa“. Nahrávky Animal Music by se tak v dohledné době měly objevit prostřednictvím zahraničních partnerů Supraphonu i na hlavních internetových obchodech s digitální hudbou, jako je iTunes a Amazon, oznámily firmy.

Ostrouchov přitom podotkl, že zájem Supraphonu „není motivován ekonomicky, neboť současná jazzová hudba není v tom pravém smyslu komerční komoditou, přestože její kulturní a umělecká hodnota je nezanedbatelná a zaslouží si proto i profesionální obchodní péči“.

Už letos v lednu řekl Hospodářským novinám, že „pořizovat a financovat nahrávky alternativní hudby už lze jen mecenášsky a je otázka, jak dlouho to mě a jiné nadšence bude bavit“.

Petr Ostrouchov je muzikant a právník, v letech 1993-2006 výrazně působil v kapele Sto zvířat, složil také hudbu k filmu Želary.

Supraphon přebírá distribuci všech stávajících titulů Animal Music. Prvním titulem, který tu bude uveden na trh, je dnes vycházející, v pořadí 24. album, které firma vydala, debutová nahrávka tria Projekt Z (Petr Zelenka, Marcel Bárta, Daniel Šoltis) s hostujícím španělským flétnistou Rodrigem Parejem.